Fitxers
Tipus de document
ArticleVersió
Versió acceptadaData de publicació
Tots els drets reservats
Si us plau utilitzeu sempre aquest identificador per citar o enllaçar aquest document: https://hdl.handle.net/2445/190540
Solving $ax^p+by^p=cz^p$ with $abc$ containing an arbitrary number of prime factors.
Títol de la revista
Director/Tutor
Contribució addicional
ISSN de la revista
Títol del volum
Resum
In this paper we prove new cases of the asymptotic Fermatequation with coefficients. This is done by solving some remarkable S-unit equations and applying a method of Frey-Kraus-Mazur.
Recurs relacionat
Matèries (anglès)
Citació
Citació
DIEULEFAIT, L. V. (Luis Victor) and SOTO BALLESTEROS, Eduard. Solving $ax^p+by^p=cz^p$ with $abc$ containing an arbitrary number of prime factors. Mediterranean Journal of Mathematics. 2021. Vol. 18, num. 48. ISSN 1660-5446. [consulted: 28 of October of 2026]. Available at: https://hdl.handle.net/2445/190540