Fitxers
Tipus de document
ArticleVersió
Versió publicadaData de publicació
Tots els drets reservats
Si us plau utilitzeu sempre aquest identificador per citar o enllaçar aquest document: https://hdl.handle.net/2445/16921
El polinomio de Poincaré-Hodge de un producto simétrico de variedades Kählerianas compactas
Títol de la revista
Autors
Director/Tutor
Contribució addicional
ISSN de la revista
Títol del volum
Resum
In this paper we compute the Poincaré-Hodge polynomial of a symmetric product of a compact kähler manifold, following the method used by Macdonald, in the topological case, to compute, the Poincaré polynomial of a compact polyhedron, and we give some applications, in particular to the case of curves.
Recurs relacionat
Matèries
Matèries (anglès)
Citació
Citació
BURILLO, Josep. El polinomio de Poincaré-Hodge de un producto simétrico de variedades Kählerianas compactas. Collectanea Mathematica. 1990. Vol. 41, num. 1, pags. 59-69. ISSN 0010-0757. [consulted: 31 of October of 2026]. Available at: https://hdl.handle.net/2445/16921