Fitxers
Tipus de document
ArticleVersió
Versió acceptadaData de publicació
Tots els drets reservats
Si us plau utilitzeu sempre aquest identificador per citar o enllaçar aquest document: https://hdl.handle.net/2445/164429
On Lp solutions to the Laplace equation and zeros of holomorphic functions
Títol de la revista
Director/Tutor
Contribució addicional
ISSN de la revista
Títol del volum
Resum
The problem we solve in this paper is to characterize, in a smooth domain $\Omega$ in $\mathbb{R}^{n}$ and for $1 \leq p \leq \infty,$ those positive Borel measures on $\Omega$ for which there exists a subharmonic function $u \in L^{p}(\Omega)$ such that $\Delta u=\mu$.
Recurs relacionat
Matèries (anglès)
Citació
Citació
BRUNA, Joaquim and ORTEGA CERDÀ, Joaquim. On Lp solutions to the Laplace equation and zeros of holomorphic functions. Annali della Scuola Normale Superiore di Pisa. Classe di Scienze. 1997. Vol. 24, num. 571-591. ISSN 0391-173X. [consulted: 30 of October of 2026]. Available at: https://hdl.handle.net/2445/164429