Fitxers
Tipus de document
ArticleVersió
Versió acceptadaData de publicació
Llicència de publicació
Si us plau utilitzeu sempre aquest identificador per citar o enllaçar aquest document: https://hdl.handle.net/2445/144203
Lefschetz properties for complete intersection ideals generated by products of linear forms
Títol de la revista
Director/Tutor
Contribució addicional
ISSN de la revista
Títol del volum
Resum
In this paper, we study the strong Lefschetz property of artinian complete intersection ideals generated by products of linear forms. We prove the strong Lefschetz property for a class of such ideals with binomial generators.
Recurs relacionat
Matèries
Matèries (anglès)
Citació
Citació
JUHNKE-KUBITZKE, Martina, et al. Lefschetz properties for complete intersection ideals generated by products of linear forms. Proceedings of the American Mathematical Society. 2018. Vol. 146, num. 3249-3256. ISSN 0002-9939. [consulted: 29 of October of 2026]. Available at: https://hdl.handle.net/2445/144203