Fitxers
Tipus de document
ArticleVersió
Versió publicadaData de publicació
Llicència de publicació
Si us plau utilitzeu sempre aquest identificador per citar o enllaçar aquest document: https://hdl.handle.net/2445/174102
Isogenies of Jacobians
Títol de la revista
Director/Tutor
Contribució addicional
ISSN de la revista
Títol del volum
Resum
By studying the infinitesimal variations of the Hodge structure and a generalization of the classical Babbage-Enriques-Petri theorem, we prove that the Jacobian variety of a generic element of a codimension k subvariety of Mg is not isogenous to different Jacobian if g > 3k + 4. We extend this result to k = 1, g > 5 by using degeneration methods.
Recurs relacionat
Matèries (anglès)
Citació
Citació
MARCUCCI, Valeria, NARANJO DEL VAL, Juan Carlos and PIROLA, Gian Pietro. Isogenies of Jacobians. Algebraic Geometry. 2015. Vol. 3, num. 4, pags. 424-440. ISSN 2214-2584. [consulted: 28 of October of 2026]. Available at: https://hdl.handle.net/2445/174102